İran'ın Kum kentinde yeni tip koronavirüs nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından biri doktor , 3 kişide  daha  virüs tespit edildi.

haber7
0

Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur , basına yaptığı açıklamada , Kum da 2 , Arak kentinde de 1 İranlı olmak üzere tedavi altına alınan üç kişide  daha  virüs tespit edildiğini duyurdu.

HASTALAR KARANTİNAYA ALINDI

Cihanpur , "Hastanelerde tedavi altına alınan üç kişide Kovid-19 tespit edildi. Ülkede Kovid-19 tespit edilen kişi sayısı 5 e yükseldi." dedi.  Arak kentindeki hastanın Kum kentinden gelen bir doktor olduğunu aktaran Cihanpur , hastaların karantinaya alındığını kaydetti. 

2  İran  VATANDAŞI ÖLDÜ

İran da koronavirüsten 2 ölüm  İran  da dün ilk kez Kovid-19 vakası tespit edilmişti.  İran  Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur , Kum kentinde solunum yetmezliği şikayetiyle gözetim altında tutulan ve koronavirüs test sonuçları pozitif çıkan 2  İran  vatandaşının yaşamını yitirdiğini açıklamıştı.  İran  devlet televizyonu da hayatını kaybeden iki kişinin Çin e seyahat etmediklerini ve Kum da yaşayan İran vatandaşları olduklarını duyurmuştu.

DÜNYAYI TEHDİT EDİYOR

İlk olarak Çin in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık 2019 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =