Elektrikli bir model olacak  Yerli   otomobil  için şarj istasyonu kurma çalışmaları başladı. Bu kapsamda ,  Yerli  otomobilin geliştiren Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) beş ortağından biri olan Zorlu Holdin

haber7
0

Yapılan açıklamaya göre , Türkiye Petrolleri yle iş birliğine giden ZES , akaryakıt istasyonlarına kendi şarj istasyonlarını kuracak. İşbirliği hakkında konuşan Zorlu Enerji Ticaret Direktörü İnanç Salman , "Elektrikli araç sahiplerine kesintisiz sürüş imkanı sağlamayı hedefliyoruz" derken , Türkiye Petrolleri Satış Direktörü Şakir Memikoğlu ise , "Yerli otomobilin lansmanı ile birlikte daha fazla istasyonumuzda şarj noktası kurmayı planlıyoruz" diye konuştu.

 

Türkiye nin Otomobili Girişim Grubu nun (TOGG) geliştirdiği ve yüzde yüz elektrikli bir model olacak  Yerli   otomobil  için şarj istasyonu kurma çalışmaları başladı. TOGG un beş ortağından biri olan Zorlu Holding , bünyesindeki Zorlu Energy Solutions  (ZES) şirketini bu kapsamda devreye soktu. 

Yapılan açıklamaya göre , ZES ve Türkiye Petrolleri (TP) şarj istasyonu altyapısı konusunda işbirliğine gitti. Türkiye Petrolleri istasyonlarına elektrikli araçlar için şarj soketleri yerleştiren ZES in , ilk etapta İstanbul Bağdat Caddesi , Çorum merkez ve Ankara Etimesgut olmak üzere 3 farklı lokasyonda hizmet vereceği bildirildi.

 

Söz konusu rakamın ise kısa süre içinde 10’a çıkacağı belirtiliyor.

İş birliği hakkında değerlendirmelerde bulunan Zorlu Enerji Ticaret Direktörü İnanç Salman , "2018 yılından itibaren yeni nesil teknoloji faaliyetlerimizi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =