Düzce  Belediyesi , kentteki ocaklardan çıkarılan , dayanıklılığı ve sert yapısı nedeniyle asfalt yol yapımında kullanılan bazalt isimli kayacı Rusya'ya  ihraç  edecek

haber7
0

Düzce Belediyesinin iştiraki BELTAŞ AŞ ,  Rusya  ya bazalt ihraç etmek üzere sözleşme imzaladı.

Çınardüzü köyünde bulunan ocaktan çıkarılan bazalt , burada ayrıştırılarak işleniyor. İş makineleriyle kamyonlara yüklenen bazalt daha sonra Çamköy Mahallesi ndeki şantiyede depolanarak sevkiyata hazır hale getiriliyor.

Düzce Belediyesinin öz kaynaklarının artırılması ve bu kaynakların gelire dönüştürülmesi için yapılan çalışma kapsamında belediyenin iştiraki BELTAŞ AŞ ,  Rusya  ya bazalt ihraç etmek üzere Transservice Denizcilik Şirketi ile sözleşme imzaladı.

Sözleşme kapsamında  Rusya  ya satılacak 71 bin ton bazaltın ilk etap sevkiyatı önümüzdeki hafta yapılacak.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü , AA muhabirine yaptığı açıklamada , BELTAŞ AŞ yetkililerinin başarılı bir çalışma yürüterek  Rusya  ya bazalt ihracatı yapmak üzere sözleşme imzaladığını söyledi.

Sözleşme çerçevesinde haziran ayının sonuna kadar 71 bin ton bazalt ihracatı gerçekleştireceklerini belirten Özlü , "İlk partiyi de gelecek hafta göndereceğiz. Sevkiyat yerimiz Ereğli Limanı olacak. Bazalt ocağında bazaltı hazırlayacağız. Kamyonlarla Ereğli limanına taşıyacağız. Ereğli limanında gemiye yükleyip  Rusya  ya ihraç edeceğiz. Bu proses işin birinci safhası , haziran ayına kadar devam edecek." diye konuştu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =