Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ikna çalışmaları sonucu teslim olan terör örgütü  YPG/PKK  mensubu M.K , örgütün Suriye'deki faaliyetleri , Esed rejimiyle olan  ilişkisi  ve HDP

haber7
0

Terörle mücadele çalışmalarını yürüten polis ekipleri , geçmiş yıllarda terör örgütü  YPG/PKK  ya katılan M.K ye ailesi aracılığıyla ulaşarak , teslim olması için çalışmalara başladı.

İkna çabalarının sonuç vermesinin ardından Irak ın kuzeyinden sınıra gelerek teslim olan M.K , etkin pişmanlık hükümleri kapsamında emniyette verdiği ifadesinde , 2013-2014 yıllarında bir arkadaşından etkilenerek örgüte katılmaya karar verdiğini anlattı.

Arkadaşının irtibat kurduğu kişinin yönlendirmesiyle hareket ettiklerini ve Şanlıurfa nın Suruç ilçesinde sınırda bulunan bir köye geldiklerini belirten M.K , burada cep telefonlarının alınıp sim kartlarının kırıldığını ve bekledikleri sırada örgüt propagandası yapıldığını kaydetti.

Burada kendisine ve arkadaşına kod isim verildiğini söyleyen M.K ,  daha  sonra Mardin e doğru yola çıktıklarını ve bir insan kaçakçısı vasıtasıyla Suriye tarafına geçtiklerini aktardı. 

Gittikleri köyde "Mahir" kod isimli örgüt üyesinin , bilgilerini kaydettiğini ifade eden M.K , şu bilgileri verdi:

"Deftere kimlikteki adımızı , bize verilen kod adı , anne-baba adımızı ve nereden katıldığımızı yazdı. Bu sırada bizimle mülakat yaptı. Aileleriniz yurtsever mi diye sordu. Yurtsever demek terör örgütü PKK/KCK ya sempatisi olan , HDP ve DBP ye oy veren kişiler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =