Ekonomide yaşanan olumlu tablo kredi  faiz   oranlarında  kendini gösterirken bankalar da kampanyanlarını yeniliyor.

haber7
0

Şubat ayı itibarıyla ihtiyaç  kredisi   faiz  oranı taban puanı yüzde 0 ,89 ile son 4 yılın en düşük seviyesine gerilerken , yüksek  faiz  oranlarından kredi kullananlar yeniden yapılandırma için başvuruda bulunuyor. Uzmanlar ihtiyaç kredisini yapılandırmanın iki şekilde yapılabildiğini ve erken ödeme durumunda herhangi bir ceza olmadığını belirtiyor.

 

İhtiyaç  kredisi  taban  faiz  oranları şubat ayında , bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 52 düşüş yaşadı. Hesapkurdu.com verilerine göre , bankalar tarafından verilen en düşük ihtiyaç  kredisi   faiz  oranı 2019 Şubat ayında yüzde 1 ,89 ken 2020 de yüzde 0 ,89 a geriledi. İhtiyaç  kredisi  taban  faiz  oranının yüzde 2 ,45 ile son yılların en yüksek seviyesine ulaştığı 2019 ve 2018 in eylül , ekim ve kasım aylarında ihtiyaç  kredisi  kullananlar , yeniden yapılandırma ile  faiz  yükünden kurtulmak istiyor.

"20 BİN TL LİK İHTİYAÇ KREDİSİNDE YAPILANDIRMAYLA 3 BİN 370 TL TASARRUF SAĞLANABİLİYOR"

 

İhtiyaç  kredisi  borçlarının yapılandırılmasıyla küçük meblağlarda bile faizden tasarruf edilebildiğini belirten Hesapkurdu.com Kredi Ürün Müdürü Ersin Yaşar , "Örneğin , geçtiğimiz yıl şubat ayında 24 ay vade ile 20 bin TL lik ihtiyaç  kredisi  kullanan bir kişi en düşük  faiz  oranı olan yüzde 1 ,89 üzerinden kredisini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =