Japonya'daki karantina gemisinden 2 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

haber7
0

Japonya’da daha önce karantina altına alınan yolcu gemisindeki 2 kişinin , koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği bildirildi. Böylece ülkede virüsten ölenlerin sayısı 3 e yükseldi.

Çin in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle 2 hafta süreyle karantinaya alınan Diamond Princess yolcu gemisinde tahliyelerin dün başlamasının ardından , bugün kötü haber geldi.  Japonya  hükümeti , daha önce gemideyken virüs taşıdığı tespit edilen ve hastaneye kaldırılan 2 kişinin yaşamını yitirdiği açıkladı. Hayatını kaybeden yolcuların 87 yaşında bir erkek ve 84 yaşında bir kadın olduğu öğrenilirken , ikisinin de Japon olduğu açıklandı.

İki yolcunun da daha önce kronik sağlık sorunlarının olduğu belirtildi. Gemideki ilk can kayıpları olarak kayıtlara geçen vaka , ülkedeki korona virüsü kaynaklı ölümlerin sayısını da 3 e çıkarttı.

GEMİDEKİ KARANTİNA SONA ERDİ

Karantina sürecinin dün itibariyle sona erdiği gemide son olarak 79 kişide daha korona virüsüne rastlandığı açıklanmış , gemideki vaka sayısı 621 e yükselmişti. Son testlerde negatif sonuç veren yolcuların  gemiden  tahliyesinin cuma gününe kadar sürmesi beklenirken , birçok ülkenin de göndereceği uçaklarla vatandaşlarını tahliye edeceği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =