Merkez Bankasının faizi 50 baz puan indirmesinin ardından gece 6 ,10 seviyesinin üzerini gören Dolar/TL , yeniden 6 ,08 seviyesine gelerek yatay seyir izlemeye başladı.

haber7
0

Merkez Bankası dün politika fazini 50 baz puan daha indirdi. Böylece banka son yedi ayda 1325 baz puan  Faiz  indirmiş oldu.

Kararın ardından değerlendirmede bulunan JP Morgan ve Commerzbank , TCMB’nin  Faiz  indirimine devam etmesini beklediklerini bildirdi.

Dolar/TL bugün sabah saatlerinde en yüksek 6 ,1018 seviyesini gördü. Euro ise aynı dakikalarda 6 ,57 seviyesinde işlem görüyor.

Merkez Bankası’nın yılın ikinci Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinde 50 baz puan indirim bekleniyordu. Reuters anketlerde beklenti bankanın  Faiz  indirimlerine azalan bir hızda devam etmesi yönünde. Genele yayılan bu beklentide Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın faizlerin 2020’de tek haneye ineceği söylemi de etkili. Erdoğan bugünkü açıklamalarında da “Enflasyon ve faizleri düşürme konusundaki kararlılığımızı sürdürüyoruz” dedi.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =