ABD Başkanı Donald Trump’ın ,  Wikileaks   kurucusu  Julian Assange’a Demokrat Parti e-maillerinin sızdırılmasında Rusya bağlantısını inkar etmesi koşuluyla af  teklif   ettiği  iddia edildi.

haber7
0

The Guardian gazetesinin haberine göre , Assange’ın avukatı Edward Fitzgerald , iade duruşmaları öncesinde bugün yapılan teknik celsede , Eski Cumhuriyetçi Partili Kongre Üyesi Dana Rohrabacher’ın Ağustos 2017 de Assange’ı Ekvador’un Londra Büyükelçiliğinde ziyaret ettiğini ve af önerdiğini öne sürdü.

Fitzgerald , Trump’ın “af veya başka bir çıkış yolu” teklifine şart olarak Assange’dan , Demokrat Parti e-maillerinin sızdırılmasında Rusya bağlantısını reddetmesini istediğini ifade etti.

Hakim Vanessa Baraitser , iddiayı deliller arasına almayı kabul etti.

Assange , bugün yapılan duruşmaya tutuklu bulunduğu Belmarsh Hapishanesi nden video bağlantısıyla katıldı.

BEYAZ SARAY İDDİALARI YALANLADI

Beyaz Saray Sözcüsü Stephane Grisham da söz konusu iddialara ilişkin , "Bunlar kesinlikle ve tamamen yanlış." açıklamasını yaptı.

Trump’ın , Rohrabacher’ın eski bir Kongre üyesi olduğu dışında bu kişi hakkında çok fazla bilgisi bulunmadığını kaydeden Grisham , “Trump , Rohrabacher ile bu konu hakkında hiç konuşmadı hatta neredeyse hiçbir konu hakkında konuşmadı. Bu haber tamamen uydurma ve yalan. Bu belki de Demokratlar ın başka bir tezgahıdır.” yorumunda bulundu.

ASSANGE DAVASI

Assange ın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =