Malcolm  X'in  kızı  İlyasa  Şahbaz  , "Onun mirası hala önemli. Pek çok genç insan Malcolm'da  kendi   rol   modelini  buluyor." dedi.

haber7
0

ABD de ırkçılığa karşı mücadele veren sembol isimlerden  Malcolm  X in  kızı  İlyasa  Şahbaz  , pek çok genç insanın babasını  rol  modeli olarak gördüğünü , efsanevi liderin mirasının önemini koruduğunu söyledi.

İlyasa  Şahbaz  , Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İzmir Bölge Müdürlüğünde düzenlenen "Malcolm X ve onun Amerikan İslamına Etkileri" konulu konferansta yaptığı konuşmada , babasının iyi bir insan hakları aktivisti olduğunu , adaletin sağlanması için mücadele ettiğini vurguladı.

BABAM TÜM KALBİYLE ALLAH A HİZMET ETTİ

Malcolm X in tarihteki en sevilen Müslüman Amerikan olduğunu söyleyen  Şahbaz  , babasının tüm kalbiyle Allah a hizmet ettiğini dile getirerek , şunları söyledi:

"Renkli , merhametli ve samimiydi. İkondu. Hepimiz gibi bir insandı. Hümanistti. İnsan neslinin refahına kendisini adamıştı. İnsanların hepsinin insan olarak muamele görmesi gerektiğine inandı. İstediği şey başkalarına hizmet etmekti. Özgürlük yolunda çabalarını vermeye devam etti. Hükümetin ırkçılığı , onu ikinci sınıf vatandaşlığa zincirlemiş , Hükümetin polisi onun aleyhine çalışıyor. Bunlara rağmen bizim için savaşmaya devam etti."

Malcolm X in genç yaşta ABD de ırk ayrımına karşı mücadele ettiğini vurgulayan  Şahbaz  , "Baskı aslında hem ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =