Markanın Türkiye'de üretilen B segmenti otomobili olan  2020   Hyundai   i20  , yenilendi. Yeni otomobil tamamen değişen tasarımı , sahip olduğu teknolojileri ve  hibrit  motor alternatifiyle şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi ba

haber7
0

Türkiye’nin  hibrit  macerası 4 yıl önce başladı. İlk olarak 2016’da Toyota Sakarya’daki fabrikasında  hibrit  teknolojili C-HR’ı üretti. Japon marka ardından 12’inci nesil Corolla Sedan ile birlikte ikinci  hibrit  otomobilini de Sakarya’da üretmeye başladı.

 

Böylece , Toyota’nın Türkiye’de ürettiği  hibrit  model sayısı ikiye çıktı. Bu yıldan itibaren Oyak Renault da Bursa’da Clio’nun  hibrit  versiyonunu üretmeye başladı. Şimdi sırada  Hyundai  var.  Hyundai  Assan , İzmit fabrikasında mart ayından itibaren yeni  i20  modelini üretmeye başlayacak.

 

Bu modelin  hibrit  versiyonu da ilk kez İzmit’te bantlardan inecek. Böylece Türkiye’de üretilecek  hibrit  otomobil sayısı 4’e yükselecek. Ticari araç tarafında ise Ford Otosan , bu yıldan itibaren Transit’in  hibrit  versiyonunu üretmeye başladı.

Genel hatları ile daha keskin bir görünüm sergileyen  2020   Hyundai   i20  nin , ön farlarında Elantra ya benzer bir görünüm kazandığı görülürken , jantlarını ise Tucson modelinden aldığı göze çarpıyor.

Otomobilin arka kısmında ise , son dönemde otomotiv endüstrisinde trend haline gelen ve bagaj kapağını boydan boya saran stop grubu dikkat çekiyor.

Yeni  Hyundai   i20  nin mevcut modelin üzerinde iyileştirmeler yapılan platformunu kullandığı belirtilirken , otomobilin aks mesafesinde 10 mm lik bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =