Kırşehir’de seyahat belgesi olmayan yabancı uyrukluları taşıyan  Taksiciye  insan kaçakçılığı suçundan 6 bin 936 lira  ceza  kesildi.

haber7
0

Kırşehir’de , emekli olduktan sonra taksicilik yapmaya başlayan Metin Polat , “Ülkede yasadışı bulunmak ve seyahat belgesi olmadan kişi taşımak” suçunu ihlalden 6 bin 936 lira trafik cezası yedi.

 

 

Taksici Polat , yabancı uyrukluların durumları karşısında taksisine aldığını söylediği halde verilen  ceza  karşısında “insanlık yaptım pişman değilim” diye kendini savundu.  ceza  makbuzu karşısında şaşırdığını kanun hakkında bilgisi olmadığını söyleyen Polat , “3 gün önce sabah saatlerinde 4 yabancı uyruklu çocuk yaşta kişiler yanıma geldi. 380 lira paralarının olduğunu Ankara’ya gitmek istediklerini söyledi. Kişilerin üzerinde kış mevsimi olmasına rağmen hiçbir şey yoktu. Titriyorlardı. Normal şartlarda o fiyata Ankara’ya gitmiyoruz. Çocukların durumuna acıdım ve aracıma aldım” dedi.

 

 

BÖLGE TRAFİK EKİPLERİ KONTROLÜNDE YAKALANDI

Kırşehir-Ankara yolu üzerinde uygulama yapan bölge trafik ekiplerinin kimlik kontrolünde seyahat belgelerinin olmadığı anlaşılan yabancı uyruklular hakkında jandarmaya da haber verilerek işlem başlatıldığını söyleyen Polat , “Kişi başı bin 734 lira toplamda ise 6 bin 936 lira  ceza  kesildi. İnsan kaçakçılığı suçundan da adli işlem uygulandı. Ben il özel idaresinden emekliyim. 7 bin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =