Japonya'da bugün itibariyle tespit edilmiş koronavirüs vakası sayısı 704'e çıktı.

haber7
0

Koronavirüsü nedeniyle 2 haftadır karantina altında tutulan gemideki yolcuları bugün kademeli olarak tahliye etmeye başlayan  Japonya  da ülke genelinde tespit edilen toplam vaka sayısı artmaya devam ediyor. Yerel yönetimler ve sağlık bakanlığı verilerine göre , bugün itibariyle ülke genelinde 704 vaka tespit edildi. Toplam vaka sayısına , Diamond Princess adlı gemideki 621 kişinin de dahil olduğu öğrenilirken , bazı yeni vakaların daha önce uçakla Wuhan dan tahliye edilen  Japonya  vatandaşlarının oluşturduğu bildirildi. Aynı zamanda  Japonya  nın farklı eyaletlerinde görülen yeni vakalar ile enfekte olduğu belirlenen dört kamu görevlisinin de toplam sayıya dahil olduğu doğrulandı.

 

KARANTİNA SONA ERDİ

Japonya da karantina süreci bugün itibariyle sona eren gemide son olarak 79 kişide daha korona virüsüne rastlandığı belirlenmiş , gemideki vaka sayısı 621 e yükselmişti. Son testlerde negatif sonuç veren yolcuların gemiden tahliyesinin cuma gününe kadar sürmesi beklenirken , birçok ülkenin de göndereceği uçaklarla vatandaşlarını tahliye edeceği ifade edilmişti.

  .news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =