Son zamanlarda peş peşe meydana gelen depremler sonrasında dikkat çeken bir düzenleme Meclis’e geldi. Deprem , yangın ve su baskını gibi afetler nedeniyle mağdur olan tüketicilerin ödemek zorunda kaldıkları  elektrik  ve

haber7
0

Hafta başında Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu na gelen 39 maddelik Torba Yasa da sürpriz bir düzenleme de yer aldı.

7269 Sayılı Kanuna yapılacak ekleme ile afetlerden zarar görenlere yönelik  elektrik  ve  doğal   gaz   faturalarına  1  yıl   erteleme  getirilmesi ve bu ertelemeden kaynaklı ortaya çıkan gecikme zammının bakanlığı bütçesinden karşılanması planlanıyor.

Düzenlemeye konu 7269 Sayılı Kanun , deprem , yangın , su baskını , yer kayması , kaya düşmesi , çığ , tasman ve benzeri afetlerde; yapıları ve kamu tesisleri genel hayata etkili olacak derecede zarar gören veya görmesi muhtemel olan yerlerde alınacak tedbirlerle yapılacak yardımların çerçevesini içeriyor.

FATURALARA 1 YIL ERTELEME

Meclis Plan Bütçe Komisyonu na gelen 39 maddelik Torba Yasa da yer alan ilgili ek maddeye göre; deprem , yangın , su baskını , yer kayması , kaya düşmesi , çığ , tasman ve benzeri afetler nedeniyle mağdur olan tüketicilerin ödemek zorunda kaldıkları  elektrik  ve  doğal   gaz  faturalarının 1  yıl  ertelenmesi isteniyor.

GECİKME ZAMMINI BAKANLIK KARŞILAYACAK

Afet  sonrası  faturaların ertelenmesinden kaynaklı  elektrik  ve  doğal   gaz  dağıtım ve tedarik şirketlerinin söz konusu ertelemeden kaynaklanan ana para haricindeki tüketicilerden tahsil ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =