Korona virüsün ardından Çin'den ayrılmak veya  Çin  içinde seyahat etmek isteyenler özel jet kiralamak için kuyruğa girdi. Firmalar uçuş yasaklarından ve personel bulamamaktan dolayı Çin�

haber7
0

Korona virüs salgınının patlak vermesiyle birlikte özel jet firmaları taleplere yetişmekte zorlanıyor. BBC de yer alan habere göre özellikle Çin de ticari uçuşların aksamasından dolayı mahsur kalan iş insanları özel jetler kiralamaya çalışıyor.

 

Özel jet kiralamak isteyenlerin çoğu zaman personel yetersizliği veya seyahat yasakları gibi gerekçelerle firmalar tarafından geri çevrildiği bildiriliyor. Avustralya merkezli Paramount Business Jets firmasının yetkilisi Darin Voyles son zamanlarda şirketlerine taleplerin arttığını söylerken , “Çoğu personel Çin e uçmak istemiyor çünkü personel Çin den döndüğü zaman en az iki hafta boyunca karantina altında kalacağını biliyor” diye konuştu.

TALEPLERDE YÜZDE 80-90’A VARAN ARTIŞLAR VAR

 

 

Singapur merkezli MyJet Asia ise taleplerde yüzde 80-90 a varan artışlar olduğunu dile getiriyor. Çin de tatile giden çoğu insanın Hong Kong , Pekin veya Şanghay a dönmekte zorluk çektiğini anlatan firma yetkilileri Çin içinde hizmet verdiklerini ifade ediyor.

Firma yetkilisi uçuşların çok kısıtlı şekilde yapıldığını , ticari hava yolu şirketlerinin yolcularını charter şeklinde taşımalarına çoğu zaman izin verilmediğini söyledi.

SAATİ 6 BİN DOLARA KADAR ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =