Konya’nın Beyşehir ilçesinde , milli park sahası olarak koruma altında olan Beyşehir Gölü’nde yasak olmasına rağmen sulara elektrik akımı vermek suretiyle balık avı yaptığı öne sürülen 2 kişiye top

haber7
0

Beyşehir Gölü nde , sabah saatlerinde , elektro şok cihazıyla balık avlandığı ihbarı üzerine İlçe Jandarma Asayiş Bot Tim Komutanlığı ,  Milli Parklar 8 inci Bölge Müdürlüğü ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su ürünleri ekipleri harekete geçti. 

Ekipler ihbarın belirtildiği Karadiken Mahallesi Avlak Sahası na gittiklerinde , sazlıklar arasında bir aracın lastik izine rastladı. İzleri takip eden ekipler sazlıklar arasına gizlenilmiş kamyonete ulaştı. O sırada ekipleri geldiğini gören D.A. , aracına binip kaçmak istedi. Ekipleri kamyoneti durdurup D.A. yı yakaladı. Bu sıra yanındaki F.U da koşarak kaçmak isterken kısa süren kovalama sonucu yakalandı.

Çevrede yapılan araştırmada da sazlıklar içinde kano , göle elektrik vermek için kullanılan kepçe ve kabloları , akü , yaklaşık 25 kiloluk 4 sazan balığı ele geçirildi.

DHA nın haberine göre; 2 kişiye de Çevre Koruma Kanunu na muhalefet suçlarından 73 bin 747 şer TL para cezası uygulandı. Şahıslara toplamda 147 bin 494 lira  ceza  kesildi. Yetkililer , gölde otla hariç avlanmak isteyenlere aynı para cezasının uygulanacağını bildirdi. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =