Erzincan'ın Refahiye ilçesinde yolu kar ve tipi nedeniyle kapanan köyde rahatsızlanan  kadın  , ekiplerin 6  saatlik  çalışmasıyla  hastaneye  ulaştırıldı.

haber7
0

İlçe merkezine 27 kilometre uzaklıkta olan Diştaşı köyü Gondikler mezrasında yaşayan , şiddetli karın ve göğüs ağrısı çeken 77 yaşındaki Nafiye Apaydın ın yakınları 112 Acil Servis i arayarak yardım istedi.

Kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan köye ambulansla gidemeyen sağlık görevlileri , kara yolları ekiplerinden yardım istedi. Bölgeye giden ekipler , yaklaşık 5  saatlik  çalışmanın ardından köy yolunu ulaşıma açtı.

Ambulansla köye kadar gelen sağlık görevlileri , Apaydın ın yaşadığı Gondikler mezrasındaki evine gidebilmek için ARAS EDAŞ kurumundan talep edilen kar motoruyla yola koyuldu.

Köydeki bir vatandaşın rehberliğinde kar motoruyla mezraya ulaşan sağlık görevlileri , Apaydın ı burada yapılan müdahale sonrası 1 saat süren zorlu yolculuğun ardından ambulansa kadar götürdü.

Sağlık görevlileri ve kara yolları ekiplerinin 6 saat süren çalışması sonucu Refahiye Devlet Hastanesine götürülen Apaydın ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =