Etiketler:

ABD Merkez Bankası (Fed) Dallas Şubesi Başkanı Robert Kaplan , bu yıl  faiz  oranlarında bir değişim beklemediğini belirterek , "ABD ekonomisine yönelik temel görüşüme dayanarak , yüzde 1 ,5-1 ,75 aralığındaki federal f

haber7
0

Kaplan , ABD ve küresel ekonomilerdeki görünüme ilişkin "Ekonomik Durum ve Para Politikası Duruşu Değerlendirmesi" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) son toplantısında  faiz  oranlarını değiştirmeyerek yüzde 1 ,5-1 ,75 aralığında tutmaya karar verdiğini hatırlatan Kaplan , "ABD ekonomisine yönelik temel görüşüme dayanarak , yüzde 1 ,5-1 ,75 aralığındaki federal fon oranlarının genel hatlarıyla uygun olduğunu düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu. 

Kaplan , 2020 de  faiz  oranlarında bir hareket beklemediğini belirterek , bu görüşünün yıl boyunca ABD ekonomisindeki gelişmelerle revize edilebileceğini bildirdi. Kaplan , "Bu bağlamda , çeşitli ekonomik gelişmeleri yakından izleyeceğim ve özellikle koronavirüsün ABD ile küresel ekonomileri nasıl etkileyeceğini değerlendirmeye devam edeceğim." ifadelerine yer verdi.

ABD NİN BU YIL 2-2.5 BÜYÜMESİ HEDEFLENİYOR

ABD ekonomisinin bu yıl yaklaşık yüzde 2-2 ,25 oranında büyümesini öngördüklerine işaret eden Kaplan , bu tahminlerinin küresel büyümenin yavaş bir seyir izlemeye devam edeceği yönündeki beklentilere dayandığını aktardı. 

Kaplan , ABD , Meksika ve Kanada Anlaşması nın onaylanması , Çin-ABD ticaret anlaşmasının birinci fazının uygulamaya girmesi ve Brexit sürecinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =