VAR  Koordinatörü  Barış   Şimşek  , TRT Spor'da katıldığı programda  VAR  ile ilgili tartışılan konulara açıklık getirdi.

haber7
0

Video Yardımcı Hakem (VAR) hakkında bilgiler veren ,  VAR  Koordinatörü  Barış   Şimşek  , "VAR hakemleri pozisyonu izlemek için sahadaki hakemleri incelemeye davet ederse , hakem gitmek zorunda" dedi.

TRT Spor da programa katılan  Barış   Şimşek  ,  VAR  a (Video Yardımcı Hakem) dair merak edilenleri anlattı. Ofsaytta santimetre cinsinden hesap yapılmadığını söyleyen  Barış   Şimşek  , "Özellikle ceza sahası içindeki pozisyonlarda , açık pozisyonlar dahi olsa beklemelerini ve sonuç almalarını istiyoruz. Ofsaytta santimetre cinsinden bir hesaplama yok , tamamen çizgiler üzerinden bir hesaplama. Dünyanın en gelişmiş teknolojilerini kullanıyoruz. Hem 2 boyutlu , hem 3 boyutlu çizgiler kullanabiliyoruz. İzleyicilerimiz son halini görüyorlar , hata payı sıfıra yakın” şeklinde konuştu."VAR konusunda yetenekli hakemleri tespit etmeye çalışıyoruz"

MHK’nın uzmanlaşmış bir  VAR  kadrosu oluşturma planı olduğunu aktaran  Şimşek  , "VAR konusunda uzmanlaşmış bir ekip kurma yolunda ilerliyoruz. Bütün liglerde görev yapan hakemleri tarayarak  VAR  konusunda yetenekli hakemleri tespit etmeye çalışıyoruz. Şu anda kadar 2. Lig B kategorisinde görev yapan bütün hakemleri taradık. Bunların 9 tanesi sertifikalı olarak görev yapıyor. Şimdi de 3. Lig’deki hakemleri taramaya başladık. Çok ciddi bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =