İçişleri  Bakanlığı ,  Fox  Ana Haber’in “Akpınar mahallesindeki çadır alanına yardım gitmedi”  haberine   tepki  gösterdi. Bakanlık , “Türkçe anlamıyorsanız , İngilizce yazıyoruz , To:  Fox  New

haber7
0

İçişleri Bakanlığı , resmi sosyal medya hesabından   Fox  TV’de yer alan “Elazığ  merkezde ,  Akpınar mahallesindeki çadır alanına” yardım gitmedi haberini  sert  bir dille yalanlandı.  Bakanlığı , gazetecilik çarpıtma değildir , üzülüyor ve tenkit ediyoruz diyerek başladığı açıklamasında şunları ifadeler yer aldı.

TÜM ELAZIĞ , MALATYA VE ÜLKEMİZ ŞAHİTTİR İlk andan itibaren tüm kurumlarımızla , samimiyetle  depremin yaralarını sarmaya çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz.  Zarar vermek , yara açmak , milletimizin güvenini zedelemek için böyle yayın yapmak zorunda değilsiniz.

Bir gün iyiliğe işiniz düşebilir... Bir gün AFAD’a işiniz düşebilir.

Yayın politikanızı eleştiriyoruz. Ve aşağıda sunduğunuz haberin yeri olan... , Sadece tarafımızdan son on beş günde  gönderilen yardımların bir kısmını üzülerek sıralıyoruz.

Türkçe anlamıyorsanız İngilizce yazıyoruz. To:  Fox  News  

Deprem anından bugüne kadar Akpınar Çadır Alanı ve mahalleye yapılan yardımlar; - 60 Çadır , - 221 Yatak , - 700 Battaniye , - 355 Bebek bezi , - 196 Isıtıcı ve soba , - 400 gıda kolisi , - 180 gıda kartı , - 50 koli meyve suyu , süt ve kek - 300 yastık , - 1250 torba odun , - 450 adet 5 litre su , - 500 torba kömür , (12.500 kg) - 70 çocuk için mont , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =