Rusya  Savunma Bakanı Sergey Şoygu , ABD'nin Suriye'deki petrol sahalarını kontrol altında tutarak yağmaladığını iddia etti.

haber7
0

İtalya nın başkenti Roma da İtalya nın Dışişleri Bakanı Di Maio , Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ve  Rusya  Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile  Rusya  Savunma Bakanı Sergey Şoygu arasında 2+2 formatında Bakanlar Toplantısı gerçekleşti. Gerçekleşen görüşmelerde Libya daki sürecin ele alınacağı 5-5 formatındaki Cenevre görüşmeleri ele alındı. Yarın başlayacak görüşmeler için tarafların beklentileri masaya yatırıldı. 2 ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra bölgesel istikrarların ele alındığı görüşmelerin ardından Sergey Şoygu ve Sergey Lavrov , İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile görüşme gerçekleştirdi.

 

 

Görüşmelerin ardından basın toplantısı düzenleyen Şoygu ve Lavrov , gazetecilerin Suriye deki sorularını cevapladı. Sergey Şoygu , Suriye de  ABD  nin varlığı ile ilgili çok  sert  bir açıklama yaparak  ABD  yi yağmacılıkla suçladı.  ABD  nin Suriye deki petrol sahalarını kontrol altında tuttuğunu iddia eden Şoygu , "Suriye de petrolün çıkarıldığı sahalar  ABD  tarafından kontrol altında tutuluyor. Suriye ye ve Suriye halkına ait olan zenginlikler yağmalanıyor" dedi.

 

 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =