ABD  Başkanı Donald  Trump  , ülkeyle iş yapılmasını  kolaylaştırmak  istediğini belirterek , "Biz ürün ve mallarımızı Çin ve diğer ülkelere satmak istiyoruz. Ticaret denilen şey budur. Bizimle iş yapılmasını imk

haber7
0

Trump , General Electric (GE) ve Fransız firması Safran ın ortak girişimi olan CFM International firmasınca üretilen jet motorlarının Çin e teslimatının durdurulmasını öngören bir tasarının gündemde olduğuna ilişkin  ABD  medyasında yer alan haberlere Twitter dan yanıt verdi.

ÇİN İN JET MOTORLARIMIZI ALMASINI İSTİYORUM

Trump , şunları kaydetti:

"Biz ürün ve mallarımızı Çin ve diğer ülkelere satmak istiyoruz. Ticaret denilen şey budur. Bizimle iş yapılmasını imkansız hale getirmek istemiyoruz. Bu sadece siparişlerin başka bir yere gideceği anlamına gelir. Örneğin , Çin in dünyanın en iyisi olan jet motorlarlarımızı almasını istiyorum. Kongre tarafından tasarlanmış olanlar da dahil olmak üzere bazı düzenlemelerin dolaştığı gördüm , bunlar gülünç şeyler."

ABD İŞ YAPMAYA AÇIK

Trump ,  ABD  nin iş yapmaya açık olduğunu ve yönetimindeki herkese talimat verildiğinin altını çizerek , "ABD ile iş  yapmayı   kolaylaştırmak   istiyorum  , zorlaştırmak değil." değerlendirmesinde bulundu. 

ABD medyasında ,  Trump  yönetiminin General Electric (GE) ve Fransız firması Safran ın ortak girişimi olan CFM International firmasınca üretilen jet motorlarının Çin e teslimatının durdurulmasını düşündüğü yönünde haberler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =