Rusya  Savunma Bakanı Sergey Şoygu , ABD'nin Suriye'deki  petrol   sahalarını  kontrol altında tutarak yağmaladığını iddia etti.

haber7
0

İtalya nın başkenti Roma da İtalya nın Dışişleri Bakanı Di Maio , Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ve  Rusya  Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile  Rusya  Savunma Bakanı Sergey Şoygu arasında 2+2 formatında Bakanlar Toplantısı gerçekleşti.

Gerçekleşen görüşmelerde Libya daki sürecin ele alınacağı 5-5 formatındaki Cenevre görüşmeleri ele alındı. Yarın başlayacak görüşmeler için tarafların beklentileri masaya yatırıldı. 2 ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra bölgesel istikrarların ele alındığı görüşmelerin ardından Sergey Şoygu ve Sergey Lavrov , İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmelerin ardından basın toplantısı düzenleyen Şoygu ve Lavrov , gazetecilerin  Suriye   deki  sorularını cevapladı. Sergey Şoygu ,  Suriye  de  ABD  nin varlığı ile ilgili çok  sert  bir açıklama yaparak  ABD  yi yağmacılıkla suçladı.  ABD  nin  Suriye   deki   petrol   sahalarını  kontrol altında tuttuğunu iddia eden Şoygu , "Suriye de petrolün çıkarıldığı sahalar  ABD  tarafından kontrol altında tutuluyor.  Suriye  ye ve  Suriye  halkına ait olan zenginlikler yağmalanıyor" dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =