İçişleri Bakanlığı , emniyet ve jandarma birimlerinin  ikna  çalışması sonucu 2 teröristin daha güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

haber7
0

İçişleri Bakanlığı , emniyet ve jandarma birimlerinin  ikna  çalışması sonucu 2 teröristin daha güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. Ailelerin de desteğiyle terör örgütünden  ikna   yoluyla  teslim olanların sayısı güç geçtikçe artıyor. 20 yıl terör önce terör örgütüne katılan H.K. , jandarmanın yaptığı  ikna  çalışması ve MİT’in de destek verdiği nefes kesen operasyonla Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına teslim oldu. Teslim olan H.K. ilk ifadesinde yıllar önce yurt dışından örgüte katıldığını belirterek , “Teslim olmak en doğrusuydu , kimse gençliğini örgüte vermesin” dedi. Yine Van İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüklerince yapılan  ikna  çalışma sonucu , bir örgüt mensubu Şırnak Silopi Habur Kara Hudut Kapısı’na gelerek güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan Ç.O.’nun 2004 yılında terör örgütüne katıldığı tespit edildi. Bu yıl  ikna  edilerek teslim olanların sayısı 38’e yükseldi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =