Koronavirüs (Covid-19) hakkında önemli açıklamalarda bulunan  Bill   Gates  , virüs salgınının Afrika'ya ulaşması durumunda 10  milyon  insanın öleceğini söyledi. Gates'in konuşmasının birkaç  saat  sonr

haber7
0

Dünya devi Microsoft un kurucusu , yazılımcı ve küresel sağlık öncüsü  Bill   Gates  , geçtiğimiz günlerde Seattle da katıldığı bir etkinlikte , Çin in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılmaya devam den coronavirüs (Covid-19) hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

GATES: KORONA AFRİKA YA ULAŞIRSA 10 MİLYON İNSAN ÖLECEK

Koronavirüsün Sahra Altı Afrika ya ulaşması halinde büyük bir felaketin yaşanacağını söyleyen  Gates  , 10  milyon  insanın öleceğini dile getirdi.

EBOLA DAN ÇOK DAHA TEHLİKELİ

Bölgedeki sağlık hizmetlerinin yetersizliğinden bahseden  Bill   Gates  , koronavirüsün Ebola dan daha endişe verici olduğunu söyledi.

Covid-19 un 1957 deki Asya Gribi (H2N2) gibi öldüren bir salgın olduğunu belirten  Gates  , bağışıklık sistemimizin de buna hazır olmadığını kaydetti.

AÇIKLAMADAN BİR KAÇ  saat   sonra  AFRİKA DA İLK VAKA

Gates in Afrika için yaptığı uyarıdan birkaç  saat   sonra  Mısır da ilk koronavirüs vakası görüldü. Kahire yönetimi , Çinli bir turistte virüse rastlanıldığını açıkladı.

2 MİLYON İNSAN ÖLDÜ

Asya Gribi , 1957 yılında Çin den başlayarak , Uzak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =