Gezi  Parkı odaklı olaylara ilişkin yargılanan Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanığın beraatine karar verildi. Avukat Cüneyt Toraman , kararla ilgili Haber7'nin sorularını yanıtladı. Toraman , "Dosyaya  FETÖ 

haber7
0

Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin yargılanan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala nın da aralarında bulunduğu 9 sanığın beraatine karar verildi.

 

 

Avukat Cüneyt Toraman , mahkeme kararını Haber7 den Serkan Üstüner e değerlendirdi. 

FETÖ nün ,  Gezi  olaylarının yaşandığı dönemde emniyet ve yargıya hakim olduğunu vurgulayan Toraman , o süreçte delillerin doğru toplanmamış olabileceğini kaydetti. Toraman ayrıca , mahkeme kararının , yargıya baskı var söylemlerine karşı önemli olduğunun da altını çizdi.

 

 

"DELİLLERİ FETÖ TOPLADI"

Avukat Cüneyt Toraman ın değerlendirmelerinden öne çıkanlar şöyle:

O davanın tarafı olanlar haricinde hiçbirimiz dosyada ne olduğunu bilmiyoruz. 

İş yerlerinin , araçların yakılmasını; oradaki kişilerin kışkırtılmasını hatırlıyoruz. O süreçte emniyetin ve yargının bütün kritik noktalarında FETÖ hakimdi. Onların etkili olduğu bir dönemde gerçekleşti  Gezi  olayları. Onların bu olayla ilgili  Delilleri  sağlıklı bir şekilde toplayacağı kanaatinde değilim. 

"BÜTÜN SORUMLULUK BU KİŞİLERE YIKILMAMALI"

Burada yargılanan  Gezi  Parkı eylemleri değil ,  Gezi  Parkı eylemiyle ilgili iddia edilen; binlerce kişi arasından seçilen bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =