İstanbul ve Tekirdağ'da zehirlenme vakaları sonrasında bir liraya kadar düşen ıspanağın  Fiyatı  , yükselerek  cep  yaktı. Hava şartlarının da etkisiyle  ıspanak  , Tokat’ta marketlerde 5.45 lira , meyve ve sebze pazarlarında is

haber7
0

Zehirlenme iddialarının ardından  Fiyatı  bir TL’ye kadar düşen  ıspanak  fiyatları aradan geçen 3 ayın ardından yükselişe geçti. Hava şartlarının da etkisiyle  ıspanak  , Tokat’ta marketlerde 5.45 lira , meyve ve sebze pazarlarında ise 4-5 lira arasında değişen fiyatlarda satılmaya başladı. Manav Ertuğrul Polat ,  ıspanak  fiyatlarında sert düşüşün ardından bugünlerde büyük oranda artış yaşandığını söyledi.

 

 

Hava şartlarında dolayı  ıspanak  üretimin azalması nedeniyle fiyatların tavan yaptığını ifade eden Polat , “Bundan birkaç ay önce 2 liraya satamıyorduk , 5 liraya daha rahat satılıyor” dedi.

 

 

Polat ise , hava şartlarına bağlı olarak  ıspanak  fiyatlarının yükseldiğini belirterek , “Ispanak üreten bir kişinin 10 dönüm ekili alanı varsa bu 8’e düştü. Açık alanda yetişen ıspanaklar soğuktan yandı. Serada yetişen ıspanaklar güzel onunda  Fiyatı  arttı” diye konuştu.

Marketten sebze meyve alışveriş yapan Fevzi Altun ise ,  ıspanak  fiyatları birkaç ay önce 2-2 ,5 lira olduğuna dikkat çekip , "Fiyatları uçmuş , bu fiyata  ıspanak  almam , başka sebze alırım. Ama onların  Fiyatı  da yükselmiş” ifadelerini kullandı.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =