ABD  ile birinci aşama ticaret anlaşmasındaki taahhütlerini yerine getirmeye çalışan  Çin  , ABD'den ithal  696  ürün için  gümrük   vergisi  muafiyetleri tanıyacağını açıkladı.

haber7
0

ABD ve Çin arasında varılan ve 14 Şubat ta yürürlüğe giren birinci aşama ticaret anlaşması kapsamında Çin ,  ABD  den mal ve hizmet alımını iki yıl içinde 200 milyar dolar artırmayı taahhüt etmişti.

Çin , anlaşma imzalandıktan sonra  ABD  den ithal ürünlere yönelik bazı ek gümrük vergilerini geri aldı. İkili ticaret anlaşmazlığının tırmandığı sırada devreye alınan ek gümrük vergilerinde muafiyete tabi olacak ürünler arasında domuz eti , sığır eti , soyafasulyesi , LNG ve ham petrol gibi temel tarım ve enerji ürünleri bulunuyor.

Muafiyete tabi olan diğer ürünler arasında denatüre etanol ve bazı buğday , mısır ve sorgum bulunuyor. Bakır cevheri ve konsantreleri , bakır hurdası ve alüminyum hurdası da dahil olmak üzere bazı tıbbi cihazlar ve metaller de gümrük vergisinden muaf tutulacak.

Böylece , Çin şimdiye kadar sunduğu en önemli gümrük  vergisi  muafiyetlerini uygulamaya koydu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =