Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Oregon eyaletinde yaşayan bir kadının 47  yıl   önce   kaybettiği  yüzük Finlandiya'da bir  ormanda  bulundu.

haber7
0

Independant ın haberine göre 63 yaşındaki Debra McKenna , lise öğrencisiyken o dönem erkek arkadaşı olan eşinin kendisine verdiği yüzüğü  ABD  Portland da 1973 yılında kaybetti.

 

McKenna , 47 yılın ardından Finlandiyalı sac işçisi Marko Saarinen in Morse Lisesi Mezunlar Derneği ile temasa geçerek kayıp yüzüğün sahibini aradığını aktardı.

Saarinen , mavi taşlı gümüş yüzüğü ocak ayında  Finlandiya  nın güneybatısında Kaarina kasabasında ormanlık alanda çevreyi metal dedektörle tararken bulduğunu söyledi.

 

Marko Saarinen , üzerinde 1973 tarihi ile okulun ismi , içinde de S ve M harfleri yazılı yüzüğü görünce heyecanlandığını ve Morse Lisesi Mezunlar Derneği ile Facebook sayfalarından iletişime geçtiğini dile getirdi.

"DÜNYADA İYİ İNSANLAR DA VAR"

Saarinen ve derneğin çabalarıyla yüzüğün Shawn McKenna ya ait olduğu ortaya çıkarıldı.

Yüzüğün  Finlandiya  ya nasıl gittiği bilinmezken , Debra McKenna "Birinin yüzüğü bulduğunu ve bana ulaşmaya çalıştığını öğrendiğimde çok ağladım. Dünyada iyi insanlar var" diye konuştu.

Lise yıllarından itibaren beraber olan çiftin 1977 de evlendiği , 40 yıllık birlikteliğin ardından Shawn un 2017 de kanserden hayatını  kaybettiği  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =