İdlib'deki durumu , Esed'in Ermeni provokasyonunu ve Ankara'nın gelecekte nasıl bir tutum sergileyeceğini Yenicag.ru'ya , Yeni Çağ Medya Grubu Başkanı , gazeteci-yazar Agil Alesger değerlendirdi. Aleger , "Esed , bu kara

haber7
0

İdlib çevresindeki durum gittikçe karmaşıklaşıyor. Türkiye nin bölgedeki askeri üslerini güçlendirdiği bir zamanda Şam ve Moskova , Suriye deki sivilleri bombalamaya devam ediyor. Rus uçaklarından ve  Esed  in saldırılarından korkan insanlar Türkiye sınırına doğru hareket ediyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Rusya yı sivilleri hedef almakta ve Soçi Mutabakatı nı ihlal etmekte suçladı.

 

Durum böyleyken Suriye parlamentosu sözde “Ermeni Soykırımı”nı tanıdı.

İdlib deki durumu ,  Esed  in Ermeni provokasyonunu ve Ankara nın gelecekte nasıl bir tutum sergileyeceğini Yenicag.ru ya , Yeni Çağ Medya Grubu Başkanı , gazeteci-yazar Agil Alesger değerlendirdi.

 

Agil Alesger in sözlerine göre ,  Esed  için hakimiyet kendi halkının canından daha kıymetli:

"İdlib etrafındaki olaylar bir kez daha  Esed  in kanlı rejiminin hiçbir anlaşmaya uymayacağını ve onun hakimiyet sevdasının vatandaşlarının hayatından daha önemli olduğunu gösterdi.

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi ne ve Rus-Türk ortak devriyelerine rağmen  Esed  rejimi sivil halkı bombalamaya devam ediyor. Bunun sonucunda da yüz binlerce Suriyeli Türkiye sınırına doğru akın ediyor. Tabi böyle olunca da kafalarda bazı soru işaretleri yaranıyor: Neden Suriyeliler Türkiye yi seçiyor? Neden onlar kurtuluş için Türkiye yi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =