Alman şirketlerinin geçen yıla ilişkin  Gelir  ve  kar  hedeflerinde aşağı yönlü revize  sayısı   yüzde  25 artarak rekor kırdı.

haber7
0

Denetim ve danışmanlık firması EY tarafından yapılan bir çalışmaya göre , Alman borsasında Prime Standard denilen kriterlere göre işlem gören 306  şirket  geçen yıl 171 aşağı yönlü  Gelir  ve  kar  uyarısı yayınladı. Söz konusu uyarılar bir önceki yıla göre yüzde 25 artarak rekor kırdı.

Geçen yıl otomotiv sektörü  Gelir  ve  kar  uyarısından en fazla etkilenen sektör oldu. Borsada işlem gören 12 otomobil ve yedek parka tedarikçisinden 10 tanesi geçen yıl  Gelir  ve  kar  beklentileri aşağı yönlü revize etti.

EY Almanya ortaklarından Marc Forstemann , konuya ilişkin değerlenmesinde , bu yıl koronavirüsün yayılması nedeniyle şirketlerin “kar uyarısı” ile karşı karşıya bulunduğunu belirterek , "Çin , ilk çeyrekte büyümenin motoru olması konusunda başarısız olabilir , bunu Avrupa da da hissedeceğiz.” ifadesini kullandı.

Çin’de birçok fabrikanın haftalarca kapalı olduğunu ve küresel tedarik zincirleri kesintiye uğradığını hatırlatan Forstemann , "Çin önemli bir üretim yeri olarak başarısız olursa , sonuçlar Avrupa ve Amerika da da hızlı bir şekilde hissedilebilir.” değerlendirmesinde bulundu. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =