Dijimedya ve Eren Holding işbirliği ile turistlere  özel  olacak ve Türkiye'nin önde gelen markalarında geçerli olacak Disconti isimli indirim  kartı  tanıtıldı. Projenin tanıtım toplantısında konuşan Türkiye Seyaha

haber7
0

Turistlerin güvenli  alışveriş  yapmasını sağlamayı ve turist başına elde edilen geliri artırmayı hedefleyen indirim  kartı  ve uygulaması "Disconti Tourist Sale Card" tanıtıldı.

Dijimedya Grup ve Eren Holding tarafından , Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ,Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) ,İstanbul Turist Rehberleri Odası ,  alışveriş  Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ,Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) ve Global Blue desteğiyle hayata geçirilen projenin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya , Türkiye ye gelen turist sayısının ve turizmden sağlanan gelirin her geçen yıl arttığını belirterek , güven ve huzur ortamı sürdükçe artışın devam edeceğini söyledi.

Türkiye nin turist başına düşen kişi başı harcamalarında Akdeniz çanağındaki ülkelere nazaran 100-150 dolar geride olduğunu dile getiren Bağlıkaya , "Akdeniz çanağındaki ülkelerle paket fiyatlarımız hemen hemen aynı. Ancak otel dışı harcamalarda fark ortaya çıkıyor" dedi.

TURİST BAŞINA HARCAMA ARTACAK

Bağlıkaya , Türkiye de turist başına düşen harcama miktarının 800 doları bir kez aştığını kaydederek , "O da 2014 yılındaydı. Onun haricinde hep 600 dolarlar civarında. Burada ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =