Etiketler:

 SunExpress  , art arda üçüncü kez tarihinin en yüksek gelirini yakalayarak , 2019’u rekorla kapattı.

haber7
0

Bu yıl havacılık ve turizmde 30. yılını kutlayan Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu  SunExpress  , 2019 yılında tarihinin en yüksek gelirine ulaşarak  rekor  kırdığını açıkladı.  SunExpress  , 2019 yılında bir önceki yıla göre %10 büyüyerek 1.4 Milyar Avro’nun üzerinde gelir elde etti. 2019 yılında taşınan yolcu sayısı 10 milyonu aşarken , doluluk oranı ise %83 olarak gerçekleşti.

İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan  SunExpress  CEO’su Jens Bischof , SunExpress’in güçlü finansal yapısıyla istikrarlı büyümesini son 3 yıldır üst üste rekorlarla sürdürdüğünü belirtti: “2019’da 1.4 Milyar Avro ile tarihimizin en yüksek cirosunu elde ederek , bir önceki yıla göre yüzde 10’luk bir büyüme gerçekleştirdik. 2019 yılında toplamda 10 milyonun üzerinde yolcu ağırladık. Güçlü finansal yapımız ve turizmdeki uzmanlığımız ile 2020 yılında da Türk turizm taşımacılığının bel kemiği olmaya devam edeceğiz” dedi.

Avrupa ile Türkiye arasında 7 milyon koltuk arzı

Türkiye ile Avrupa arasında hava köprüsü oluşturan  SunExpress  , 2020 yılında Türkiye dış hat uçuşlarında  rekor  bir kapasite ile toplamda 7 milyon koltuk sunuyor. Bischof , “Direkt ve tarifeli seferlerle Akdeniz ve Ege bölgelerine en fazla turist taşıyan havayolu şirketiyiz. Bunun yanı sıra ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =