Türkiye’de ilk kez düzenlenen  Huawei  Developer Day (HDD) etkinliğinde şirketler ve geliştiriciler ile biraraya gelen  Huawei  ,  Huawei  Mobil Servisleri’nin (HMS) gelişimi için50  milyon  TL yatırım yapacak.

haber7
0

Çok sayıda geliştirici ve içerik sağlayıcının katılımı ile birlikte Türkiye’nin önemli markaları arasında yer alan Turkcell , DenizBank , Netmera ve Mobiscus firmalarının HMS süreci hakkındaki deneyimlerini paylaştıkları HDD’de ayrıca Türk geliştiricilere ayrılan ödenek , bonus ve ödüller açıklandı.

HMS , tüketicileri , yazılım geliştiricileri ve içerik sağlayıcıları yakından ilgilendiren bir konu.  Huawei  Mobil Servisleri’nin yerli uygulama geliştiricileri arasında kullanımının artırılması , şirketin 2020 stratejik hedefleri arasında yer alıyor.  Huawei  Türkiye’nin ,geliştiriciler ve tüketiciler arasında HMS’i yaygınlaştırması için ayırdığı bütçe de günün önemli konu başlıklarından biri oldu.

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang yaptığı konuşmada , “Huawei Mobil Servisleri , yüksek performanslı  Huawei  akıllı telefonların verimli kullanımı için önemli bir platform olacaktır. Bu bağlamda ,  Huawei  AppGallery i en iyi şekilde geliştirmek için uygulama geliştiricilerle çalışma ağımızı her geçen gün genişletiyoruz. Tüm dünyadaki akıllı telefon kullanıcılarına daha kaliteli , ücretsiz ve zengin bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz.  Huawei  Mobil Servisleri daha akıllı , daha hızlı ve daha sorunsuz bir uygulama deneyimi sunacak.  Huawei  Türkiye olarak şunu da paylaşmaktan gurur ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =