İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan sanık  Yusuf   Bekmezci   hakkında  hazırlanan iddianame tamamlandı.

haber7
0

Fetullahçı Terör Örgütü nde (FETÖ) sözde "kadim abi , irşatçı" olarak nitelendirilen  Yusuf   Bekmezci   hakkında   ağırlaştırılmış  müebbet hapis istemiyle hazırlanan iddianamede , "Bekmezci nin , FETÖ nün bizzat Gülen e bağlı birkaç kişiden oluşan ilk mütevelli grubunda yer aldığı , örgütün hücre tipi yapılanmasının kuruluşunu , oluşumunu ve devamını sağladığı , kurucularından ve en üst düzey yöneticilerinden olduğu silahlı terör örgütünün 15 Temmuz 2016 daki silahlı darbe girişiminden de sorumlu olduğu anlaşılmaktadır." şeklinde değerlendirmeler yer aldı.

"Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan  ağırlaştırılmış  müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame , İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede , sanık  Bekmezci  nin , örgüt elebaşı Fetullah Gülen in İzmir de görev yaptığı dönemde FETÖ nün çekirdek kadrosunu oluşturarak müstakilen hareket etmeye başladığı belirtildi.

Sanık  Bekmezci  nin o dönem faaliyetlerini 13-18 yaş grubundaki öğrenci ve genç kesim üzerinde yoğunlaştırdığı vurgulanan iddianamede , sanığın çeşitli toplantılar düzenleyerek terör elebaşının görüşlerini bu gruplara ulaştırdığı kaydedildi.

ÖRGÜTÜN İLK MÜTEVELLİ GRUBUNDA YER ALMIŞ

Bekmezci nin o dönem örgütün sözde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =