Futbol  dünyası , Porto'da oynayan ve ırkçı tezahürata maruz kaldığı için sahayı terk eden Malili  Moussa  Marega'ya  destek  verdi.

haber7
0

Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro) , Portekiz de Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa ile Başbakan Antonio Costa , teknik direktörler Arsene Wenger , Fabio Capello , Hollandalı eski futbolcu Ruud Gullit ve Kasımpaşa nın Portekizli futbolcusu Ricardo Quaresma gibi birçok isim , yaptıkları açıklamalarla  Marega  nın maruz kaldığı ırkçılığa tepki gösterdi.

 

 

Portekiz Cumhurbaşkanı De Sousa , Lusa haber ajansına verdiği demeçte , "İnsanlık onuru ile temel insan hakları adına , ırkçılık , yabancı düşmanlığı ve ayrımcılığı çok açık bir şekilde kınıyoruz." ifadesini kullanarak toplumun temel değerlerini ihlal eden , Portekizliler arasındaki kardeşliği bozacak her türlü girişimden kaçınılması gerektiğini vurguladı.

Twitter hesabından mesaj paylaşan Portekiz Başbakanı Costa , "Her türlü ırkçılık eylemi suçtur ve tolerans gösterilemez. Hiçbir insan bu aşağılanmaya maruz bırakılmamalıdır. Bu olaya kimse kayıtsız kalamaz. Her nerede olursa olsun , tüm ırkçı eylemleri kınıyorum." ifadelerini kullandı.

 

 

FIFPro nun internet sitesinde yer alan açıklamada , "Irkçılık yüzünden sahayı terk etmek isteyen futbolcu ve takımları destekliyoruz. Böylesine acı verici bir ayrımcılığa maruz kalan oyuncuların içinde bulunduğu durum için endişe ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =