Rusya’da öğretmenlik yapan  Tatiana   İstanbul  Sultan Ahmet meydanında gezerken okunan ezan sesinden etkilenerek Müslüman olup  Elif  ismini aldı.

haber7
0

Tatiana Kapadokya bölgesini arkadaşları ile gezmeye gelmesinin ardından  İstanbul  Sultan Ahmet meydanında gezerken okunan ezan sesinden etkilenerek Müslüman oldu.  Rus  vatandaşı  Tatiana  ihtida merasimi ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.  Tatiana  ,  Elif  ismini aldı.

 

 

Rusya’da yaşayan  Tatiana  Kapadokya yı gezmek için arkadaşları ile geldikleri Nevşehir’de , İl Müftülüğüne müracaat ederek Müslüman olmak istediğini beyan etti. Üç yıl önce geldiği  İstanbul  da Sultan Ahmet meydanında gezerken dinlediği ezandan çok etkilenen ve  İslam  dinini araştırmaya başlayan , araştırmalarının sonucunda Müslüman olmaya karar veren  Tatiana  , “Buradaki arkadaşlarımdan ve kitaplardan  İslam  dinini öğrendim. Üç yıldır  İslam  dinini araştırıyordum , Allah ın huzurunda ve şahitlerin şehadetinde İslamiyet i isteyerek , severek ve bir baskı altında kalmadan seçtim , çok mutluyum” sözleriyle sevincini dile getirdi.

 

 

TATİANA YA İLK DERSİ İL MÜFTÜSÜ VERDİ

Kurra Hafız Fatih Aydın’ın Kur’an-ı kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde ,  Tatiana  ya İslamiyet hakkında özet bilgiler veren İl Müftüsü Öztürk , İslam’ın temelinin Allah’ın varlığına ve birliğine inanmak olduğunu belirtti. İl Müftüsü Öztürk , yeni Müslüman olan Tatiana’yı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =