Dünyanın  en  zengin   ismi  olan Amazon’un CEO’su Jeff Bezos , iklim değişikliğiyle mücadele için 10  milyar   dolar  bağışlama sözü verdi.

haber7
0

Amazon’un CEO’su ve Washington Post gazetesini sahibi Jeff Bezos , sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada iklim değişikliğiyle mücadele için 10  milyar   dolar  bağışta bulunacağını duyurdu. Bezos yaptığı açıklamayla yeni Bezos Dünya Fonu” nun bu yaz para dağıtımına başlayacağını duyururken , "Birlikte yaşadığımız bu dünyayı harap eden iklim değişikliğine karşı savaşmakta var olan yöntemleri uygulayanlar ve yeni yöntemler bulmak isteyenlerle birlikte çalışmak istiyorum" dedi. Bezos’un sözünü verdiği bağış miktarı , servetinin tahmini olarak yüzde 8’lik bir kısmını oluşturuyor.

 

Öte yandan Bezos un , daha önce iklim değişikliğiyle mücadele çağrısı yapan Amazon çalışanlarını sessiz kalmamaları halinde kovmakla tehdit ettiği iddia edilmişti. Bezos’un açıklamasının iddialardan 1 ay sonra gelmesi dikkat çekti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =