Batman'da 10  yaşındaki   Muhammed  Emre Özalp , İdlib'de rejim güçlerinin yoğun topçu atışı sonucu 5 askerin şehit olmasından duyduğu üzüntüyü anlatan mektup yazdı. Mektubu , kumbarasındaki 21 ,5

haber7
0

Beşiri ilçesinde 5. sınıfta okuyan Özalp , 10 Şubat ta İdlib de rejim güçlerinin yoğun topçu atışında 5 askerin şehit düşmesi ve 5 askerin yaralanmasından büyük üzüntü duydu.

Duygularını , kaleme aldığı mektupla dile getiren Özalp , mektubu ilk olarak babasıyla paylaştı. Özalp , daha sonra kumbarasında biriktirdiği 21 ,5 lirayı da mektubun bulunduğu zarfa koydu.

Batman İl Jandarma Komutanlığına gönderilen mektubu okuyan askerler , Özalp ın ifadeleri karşısında duygulandı.

Jandarma personeli , mektubu çerçeveleterek Alay Komutanlığı binasının koridoruna astı.

"BÜYÜYÜNCE ASKER OLACAĞIM , VATANIMI KORUYACAĞIM"

Özalp , AA muhabirine yaptığı açıklamada , güvenlik güçlerinin gece gündüz demeden dağlarda teröristlerle mücadele ettiğini söyledi.

Askerler için dua ettiğini belirten Özalp , asker ağabeylerini çok sevdiğini ifade etti.

"Büyüyünce okuyacağım , asker olacağım , vatanımı koruyacağım , teröristlere karşı mücadele edeceğim. Asker ağabeylerimize selam olsun." diyen Özalp , güvenlik güçlerine başarı diledi.

Özalp , askerleri duygulandıran mektubunda şu ifadeleri kullandı:

"Babam , ben yetim kalmayayım diye sefere çıktığınızı söyledi. Öyle deyince ağladım çünkü senin de çocuğun yetim kalmasın. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =