Son günlerde  İYİ  Parti'den gelen art arda istifa haberleriyle ilgili konuşan AK  Parti  Grup Başkanvekili "HDP gölgesinde temel felsefesini terk etmiş bir CHP tabii ki yürüyebilir ama  İYİ  Parti'nin yürüyem

haber7
0

AK  Parti  Grup Başkanvekili Bülent  Turan  ,  İYİ   Parti  deki istifaların , partinin kuruluş felsefesinden ne kadar uzaklaşıldığının itirafı olduğunu belirterek , "HDP gölgesinde temel felsefesini terk etmiş bir CHP tabii ki yürüyebilir ama  İYİ   Parti  nin yürüyemediği aşikar." dedi.

Turan , Balıkesir Milletvekili İsmail Ok un ,  İYİ   Parti  den istifasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"İyi niyetli tabana güya milliyetçilik , muhafazakarlık ve demokrasi vadederek kurulan  İYİ   Parti  nin gelinen noktada öyle olmadığının görüldüğünü" ifade eden  Turan  , yereldeki yoğun istifaların milletvekillerine uzanmasının ,  İYİ   Parti  nin geldiği hazin yeri gösterdiğini dile getirdi.

"Son günlerdeki istifalar , adeta partinin kuruluş felsefesinden ne kadar uzaklaşıldığının da itirafı oldu." diyen  Turan  , terörle aralarına mesafe koyamayan HDP ile dolaylı ittifak yapılmasından  İYİ   Parti  ye oy veren seçmenlerin rahatsız olduğunun her yerde görüldüğünü söyledi.

Turan , şunları kaydetti:

"CHP nin ,  İYİ   Parti  ile değil de sanki yalnızca HDP ile ittifak yapmış gibi davranmasını milliyetçilik , muhafazakarlık gibi ilkelerle hareket ettiğini savunan bir partinin kabul etmeyeceğini defaatle ifade etmiştik. HDP gölgesinde temel felsefesini terk etmiş bir CHP tabii ki yürüyebilir ama  İYİ   Parti  nin yürüyemediği aşikar. Siyasetin , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =