Elazığ Sivrice'de meydana gelen 6 ,8 şiddetindeki depremin ardından yaptığı konuşma çarpıtılan  depremzede  Sultan Tarınç , "Biz devletimizin düşmanı değiliz. Ben o an için o ruh haliyle ne dediğimi bile bilm

haber7
0

Elazığlı depremzede Sultan Tarınç , devletin yardımlarına ilişkin sosyal medyada yer alan açıklamaları çarpıtıldığı için büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Tarınç , yaptığı açıklamada , merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6 ,8 büyüklüğündeki depremde 14 kişinin hayatını kaybettiği binanın da bulunduğu Dilek Sitesi ndeki farklı bir blokta oturduğunu belirtti. Depremde oturdukları bina yıkılmadığı için Allah a şükrettiklerini ifade eden Tarınç , "Depremde oturduğumuz bina ağır hasar aldı , ilk geceden evlerimiz mühürlendi , bir daha evimize giremedik. Depremin 4. günü evimize girebilmemiz için 2 saat izin verildi , evi 2 saatte boşaltacaksınız dediler. Biz içeri girince bina tekrar sallanmaya başladı. Bunun üzerine dışarıdan Evlerinizden çıkın. diye bağırdılar , biz de tekrar dışarı çıktık." diye konuştu.

"O RUH HALİYLE NE DEDİĞİMİ BİLE BİLMİYORUM"

Tarınç , depremde hem kapı komşularını kaybettikleri hem de içerisindeki tüm eşyaları ile evlerinden oldukları için büyük bir moral bozukluğu yaşadıklarını dile getirdi. Böyle bir ruh haliyle dışarı çıktığı esnada kendisine uzanan mikrofona bazı söylemlerde bulunduğunu aktaran Tarınç , şöyle devam etti: 

"O gün o kargaşada ne yapacağımızı bilmiyorduk. Bizi bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =