Bilinçli Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Ömer Keser , satıcı firmaların , özellikle sirkülasyonu çok fazla olan firmaların , birtakım ambalaj çeşitlerindeki gramajlarının fazla olduğunu belirterek , &ldqu

haber7
0

Keser ,  yaptığı açıklamada , tüketicilerin son günlerde gramaja dair yaşadıkları problemlerle ilgili şikayetlerde bulunduklarını bildirdi.

Keser , tüketicilerin , fındık , kuruyemiş , tatlı , baklava ve böreği özel kutulu ambalajlar satın aldıklarında , ürünlerinde gramajın  Eksik  olduğunu yani satıcının kendilerine  Eksik  gramajda ürün verdiğini ifade ettiklerini dile getirdi.

Satıcı firmaların , özellikle sirkülasyonu çok fazla olan firmaların , bazı ambalaj çeşitlerindeki gramajlarının fazla olduğunu belirten Keser , darasının alınmadan yani tartının sıfırlanmadan üzerine koyarak işlem yapıldığını ve ürünün istenilen kilogram yerine , 17-18 gram  Eksik  şekilde tüketiciye verildiğini ifade etti.

Keser , oturan , kilitli , körüklü ambalaj veya kalın kutular denilen , boş olarak tartıldığında 14-18 gram gelen ambalajlarla karşılaştıklarını ifade ederek , şunları kaydetti:

"Bu ürünlerin böyle satılmasından dolayı sakınca yok. Sadece bu ambalajın ürünlerin gramajına dahil edilmesine karşıyız. Burada tüketicinin hakkı engelleniyor. Yani tüketicinin evrensel hakkı olan bilgilenme hakkı açık olarak engelleniyor. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu Fiyat Etiketi Yönetmeliği nde , net olarak ürünlerin fiyatının vergiler dahil tüm miktarının ifade edilmesi gerektiği ifade ediliyor. Fakat , siz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =