Gürcistan'daki  Türk  yatırımcılar , Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye ile  Gürcistan  arasındaki 1 ,5 milyar dolarlık ticaret hacmini süratle 3 milyar dolara çıkarma hedefini destekli

haber7
0

İki sınır komşusu ve stratejik ortak olan Türkiye ve Gürcistan arasında yıllık 1 ,5 milyar dolar hacme ulaşan ticari ilişkilerin her geçen gün artmaya devam etse de bu rakamın ikiye katlanması için iki ülke ortak çaba sarf ediyor.

 

 

Gürcistan da , yabancı  yatırımcılara  destek vermek , onların doğru yerde doğru zamanda yatırım yapması için 2009 yılından beri faaliyet gösteren Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Osman Çalışkan , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Türkiye den gelen yatırımcıların derneğe bilgi amaçlı başvurduğunu , derneğin ise onlara Gürcistan daki kanunlar ve yatırım imkanları konusunda bilgi verdiğini anlattı.

Çalışkan , Gürcistan da üretilen tüm ürünlerin "Made in Georgia" etiketiyle Avrupa ya kotasız gönderilmesinin mümkün olduğunu vurgulayarak , "İşinizi doğru yaptığınız zaman burada hiçbir sorununuz yok. Bu anlamda güvenilir ülke olduğunu düşünüyorum ki zaten böyle... Bu anlamda daha çok büyümek isteyen , dışarıya açılmak isteyen Türk yatırımcıları Gürcistan a davet ediyorum." dedi.

 

 

Derneğin , yaptığı faaliyetler ile Türkiye ve Gürcistan arasında bir köprü oluşturduğunu ifade eden Çalışkan , her alanda Gürcistan hükümeti ile neler yapabileceklerini , daha çok yatırımı nasıl çekebileceklerine ilişkin ortak çalışmalar yaptıklarını , bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =