Etiketler:

Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi ,  UEFA   Avrupa   Ligi  maçlarında da kullanılacak.

haber7
0

UEFA dan yapılan açıklamada , 20 Şubat Perşembe günü başlayacak son 32 turu maçlarından itibaren Avrupa  Ligi  maçlarında  VAR  sistemine geçileceği belirtildi. 

 

 

UEFA Hakem Kurulu Başkanı Roberto Rosetti , sistemin başarılı olması için gereken çalışmaların geçen ay yapıldığını belirterek , "VAR ın , futbol için kritik öneme sahip bir proje olduğunu düşünüyoruz. Bu sistemin  Avrupa   Ligi  maçlarında da uygulanacak olmasından çok mutluyum. Hakemler , önemli maçlardaki kritik pozisyonlarda doğru  kararı  alabilmek için bu sistemden büyük yardım alacak." ifadelerini kullandı.

UEFA Şampiyonlar  Ligi  grup ve play-off turları maçlarında  VAR  dan sıklıkla faydalanıldığını hatırlatan Rosetti , "Şampiyonlar  Ligi  nde sistemin uygulandığı 108 maçın 27 sinde sonuca  VAR  etki etti. Bu da her dört maçın biri demek. Bu sayede , hakemlerin maç performansındaki kalite büyük oranda arttı." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Avrupa  Ligi  son 32 turunda mücadelesine devam eden tek Türk takımı Medipol Başakşehir , Portekiz temsilcisi Sporting Lizbon ile 20 Şubat ta deplasmanda karşılaşacak.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =