Adana polisinin ortaya çıkardığı gizli bölmeli  Kaçak  hastane kapatıldı. Hastanenin dolaplarla kapatılan gizli bölmelerinin yanı sıra , yine  dolap   görünümlü  mahzeni de ortaya çıktı.

haber7
0

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Seyhan Suç Önleme ve Araştırma ekipleri , Mirzaçelebi Mahallesi’nde yabancı uyruklu şahısların kaçak hastane kurdukları , insanları muayene edip ilaç verdikleri bilgisine ulaştı. Polis bu bilgi üzerine hastaneye baskın yaptı. Yapılan baskında kaçak  hastanede  çalışan sahte doktorlar gözaltına alındı. Ayrıca kaçak  hastanede  çalışma başlatan polis , ön tarafı ilaç dolabı olan gizli bir bölme buldu. İlaç dolabını iten polis , dolabın dönmesi sonucu arka tarafa girildiğini tespit edip burada kaçak ilaçlara ulaştı. Kaçak hastaneyi işleten Muhammed A. (36) , Kefa Şeyh M. (44) , Shadi Alahmad A. (44) gözaltına alındı. İlaçlara el konulurken , 3 sahte doktor sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

"İBRAHİM İSİMLİ DOKTOR VAR"

Zanlılar nöbetçi sulh ceza hakimliğinden adli kontrol tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Zanlıların ifadesinde "İbrahim isimli bir doktor var biz onun yanına geldik. Biz doktor değiliz burada kimseyi muayene etmiyoruz" dedikleri öğrenildi. Polis baskınında kaçak  hastanede  bulunan şahıslar ise ifadesinde , "Biz bu evin önünden geçerken tuvalet ihtiyacımızı gidermek için buraya girdik. Biz burada muayene olmaya gelmedik. İhtiyacımızı gidermek için geldik" dedikleri belirlendi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =