Dünyanın en zengin insanı Amazon Kurucu ve CEO'su Jeff  Bezos  iklim değişikliğiyle mücadele etmek için  Bezos  Dünya Fonu'nu kurdu ve fona ilk aşamada 10  milyar  dolarlık kaynak aktaracağını açıkladı.  Bezos  k

haber7
0

Amazon Kurucu ve CEO su Jeff  Bezos  küresel iklim değişikliğiyle mücadele için kolları sıvadı. Forbes sıralamasına göre 129.9  milyar  dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanı unvanını elinde bulunduran  Bezos  , Instagram üzerinden yaptığı açıklamayla  Bezos  Earth Fund ı (Bezos Dünya Fonu) kurduğunu duyurdu.

 

 

Ünlü milyarder ilk aşamada fona 10  milyar  dolarlık kaynak aktaracak. Bu kaynak küresel iklim değişimiyle mücadele için yapılan bilimsel çalışmalarda kullanılacak. 

DÜNYAYI KURTARABİLİRİZ

 

 

Jefff  Bezos  Instagram dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

"İklim değişikliği gezegenimiz için en büyük tehdittir. İklim değişikliğinin yıkıcı etkileriyle mücadele etmek amacıyla , bilinen yöntemlerin güçlendirilmesi ve yeni yolların bulunması için başkalarıyla çalışmak istiyorum. Bu küresel hareket sivil toplum örgütlerini , bilim insanlarını , doğayı korumak için işe yarayacak her çabaya kaynak yaratacak. Dünyayı kurtarabiliriz. Bunu yapmak için büyük-küçük şirketlerin , devletlerin , küresel organizasyonların ve bireylerin kolektif bir çaba sergilemesi gerekiyor."

ÇALIŞANLARDAN BASKI VARDI

Bu açıklamadan önce  Bezos  un üzerinde iklim değişikliğiyle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =