Çin'in Vuhan kentinden yayılan ve özellikle Asya ülkelerinde turizmi olumsuz etkileyen yeni tip  Koronavirüs  (Kovid-19) salgınının , Malezyalı hava yolları firması AirAsia'yı  265   milyon  dolara kadar zarara uğratabile

haber7
0

Merkezi Malezya da bulunan CGS-CIMB Araştırma Grubu nun yayımladığı raporda , Kovid-19 un turizme olumsuz etkisinin ardından AirAsia nın Malezya , Tayland ve Filipinler deki işletme gelirlerinin yıl sonuna kadar 35 ila  265   milyon  dolar azalabileceği belirtildi.

AirAsia nın söz konusu 3 ülkeden Çin ve Hong Kong a çok sayıda günlük uçuşları bulunduğu aktarılan raporda , ilgili ülkelerden Çin e uçuşları olan diğer hava yolu firmalarının da virüs salgınından olumsuz etkileneceği kaydedildi.

Raporda , AirAsia nın Endonezya ve Hindistan daki karında , bu ülkelerden Kuzey Asya bölgesine uçuşların çok fazla olmaması nedeniyle azalma görülmeyeceği bildirildi.

Çin den çok sayıda turistin geldiği Malezya da , şimdiye kadar 22 kişiye Kovid-19 teşhisi konulurken , 9 kişi ise tedavi edildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

.yedigundem-title { font-size:20px ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =