Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden  Apple  , ocak-mart dönemine ilişkin  gelir   beklentisini  yeni tip  Koronavirüs  (Kovid-19) salgını nedeniyle tutturamayacağını duyurdu.

haber7
0

Apple dan yapılan açıklamada , Çin deki üretimin devam etmeye başladığı ancak normal şartlara göre beklenenden daha yavaş bir geri dönüş alındığı kaydedildi.

OCAK-MART GELİRLERİ DÜŞECEK

Açıklamada , Çin deki üretim ve talebin Kovid-19 salgınından etkilenmesi nedeniyle şirketin ocak-mart dönemine ilişkin  gelir  tahminlerinin tutturulmasının beklenmediği belirtildi. 

Dünya genelinde iPhone tedariğinin geçici olarak kısıtlanacağına işaret edilen açıklamada , söz konusu tedarik sıkıntısının şirketin gelirlerini de olumsuz etkileyeceği aktarıldı.

ÇİN DE  Apple  MAĞAZALARI KAPANDI

Açıklamada , Çin de  Apple  ın ürünlerine yönelik talebin de salgından etkileneceği belirtilerek , ülkedeki  Apple  mağazalarının salgın nedeniyle kapandığı , açık mağazaların ise sınırlı saatlerde çalıştığı ve müşteri trafiğinin çok düşük olduğu vurgulandı. 

Apple , 2020 nin ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını 28 Ocak ta açıklamıştı. Bilançosunda ekim-aralık dönemini birinci çeyrek olarak kabul eden şirket , söz konusu dönemde 91 ,8 milyar dolar  gelir  elde ettiğini duyurmuştu. 

Şirket , ocak-mart döneminde ise 63 milyar ile 67 milyar dolar arasında  gelir  elde etmeyi beklediğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =