Dünyanın dehşetle izlediği ve gün geçtikçe yayılan  Koronavirüs  Çin dışında birçok ülkede görülmeye devam ediyor. İlk  kez  bir Rus vatandaşında  Koronavirüs  görüldü.

haber7
0

Yeni tip Korona virüsün (Kovid-19) görüldüğü bildirilen ülkelerin yetkili sağlık kurumlarından derlenen verilere göre , koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 71 bini aştı.  Korona virüs , Çin dışında 25 ülkeye ve Çin ile ihtilaflı Tayvan Adası na yayıldı. Kovid-19 salgını nedeniyle Çin de ölenlerin sayısı 1771 e yükseldi. Ölümlerden biri Hong Kong Özel İdari Bölgesi nde yaşandı. Bunun dışında Fransa da bir , Japonya da bir , Filipinler de bir ve Tayvan da bir kişi koronavirüsten hayatını kaybetti.

Çin ana karasında vaka sayısı 10 bin 644 ünün durumu ciddi olmak üzere 70 bin 548 e , Hong Kong da 57 ye çıktı; Makau Özel İdari Bölgesi nde bu sayı 10 olarak açıklandı. Tayvan da da 20 kişide Korona virüs tespit edildi. Çin dışında korona virüsün görüldüğü ülkeler ve vaka sayıları şöyle:

İLK  kez  BİR RUS VATANDAŞINDA KOVID-19 GÖRÜLDÜ

Rusya nın Tokyo Büyükelçiliğinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada , Japonya nın başkenti Tokyo yakınındaki Yokohama Limanı nda 4 Şubat ta karantinaya alınan , 3 bin 500 den fazla kişinin bulunduğu gemideki bir Rus vatandaşı kadında Kovid-19 tespit edildiği bildirildi.

Açıklamada , söz konusu kadının hastanede tedavi altına alınacağı kaydedilirken tedavinin  Rusya  da mı Japonya da mı olacağına dair herhangi bir bilgi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =