Türkiye Cumhuriyeti  İletişim  Başkanı Fahrettin Altun Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) toplantısının ardından yazılı  açıklama  yaptı.

haber7
0

İletişlim Başkanı Altun , "Yetişmiş insanları ülkede tutmanın yanında , yurt dışına gitmiş olanların tekrar ülkeye dönmelerinin yerli ve milli teknoloji hamlesine sağlayacağı katkılar ele alınmış , kendi bilim insanlarımızın yanı sıra dünyadan bilim çevrelerinin ülkemize çekilebilmesi hususunda geliştirilebilecek politikalar görüşülmüştür" dedi.

 

 

İletişim Başkanı Altun , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın başkanlığında gerçekleşen , Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu toplantısının ardından yazılı açıklama yaptı. Altun , tersine beyin göçünün özendirilmesi için atılması gereken adımların konuşulduğunu belirterek , "Sayın Cumhurbaşkanımız , Türkiye nin ilerleyişini sürdürmesi için her alanda olduğu gibi bilimsel ve teknolojik çalışmalarda da öncü olması gerektiği vurgulamıştır. Yetişmiş insanları ülkede tutmanın yanında , yurt dışına gitmiş olanların tekrar ülkeye dönmelerinin yerli ve milli teknoloji hamlesine sağlayacağı katkılar ele alınmış , kendi bilim insanlarımızın yanı sıra dünyadan bilim çevrelerinin ülkemize çekilebilmesi hususunda geliştirilebilecek politikalar görüşülmüştür." ifadelerini kullandı.  İletişim  Başkanı Altun , yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

ÇEKİM MERKEZİ OLACAĞIZ "Sadece ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =