Aksaray’da okulda  Unuttuğu   kitabını   almak  için okuluna gelen 10 yaşındaki 4. sınıf öğrencisi , yetkililerin kendisini fark etmemesi ve kapıyı kilitleyip okuldan çıkması üzerine okulda  mahsur  kaldı.

haber7
0

Olay , Küçük Bölcek Mahallesi 2620 Sokakta bulunan Mimar Sinan İlkokulu nda yaşandı. Edinilen bilgiye göre , akşam saatlerinde dersinin bitmesi üzerine okuldan çıkan 10 yaşındaki ismi açıklanmayan 4. sınıf öğrencisi eve gittikten bir süre sonra  kitabını  okulda unuttuğunu fark etti. Bunun üzerine okulda  Unuttuğu  kitabı  almak  için tekrar  okula  gelen öğrenci üst katta bulunan sınıfına çıkarak  kitabını  aldı. Bu sırada öğrencinin  okula  girdiğini fark etmeyen okul yetkilileri okulun kapılarını kilitleyerek okuldan ayrıldı. Okuldan çıkmak isterken kapıların kilitli olduğunu fark eden öğrenci okulun balkon kısmına çıkarak dışarıdaki arkadaşlarından yardım istedi.

Çevredeki vatandaşlar durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Çağrı merkezi olay yerine polis ve itfaiye ekibi sevk etti. Kısa sürede olay yerine gelen Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri itfaiye aracının sepetli merdiveni ile balkona ulaşarak çocuğu aşağıya indirdi. Daha sonra polis ekiplerince alınan çocuk ailesine teslim edildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =